Víno jako vánoční dárek: Co vybrat?

Napsal 18.11.2022

Vybrat správný vánoční dárek dokáže být pěkně zapeklitá disciplína. Víno je váš adept, jenže jak se strefit do chuti? Jak potěšit, ale zároveň nezkazit překvapení (přece se nechceme ptát, kdo má co rád)? Pro všechny, kdo tápou, jsme sepsali následujícího nákupního rádce. 

Jak vybrat víno pro partnerku

Jak vybrat víno? Možná jste si toho už všimli, ale mezi dámami je oblíbené hlavně růžové. Není příliš výrazné, za to je příjemné a svěží. Chutná po ovoci – citrusech, jahodách, melounu či třešních. Někdy voní po květinách. Narazíte jak na suché, tak sladší tipy. Navíc, růžová je barvou lásky. 

Pokud se vaše partnerka zajímá o zdravý životní styl a kupuje domů například přírodní kosmetiku či bio potraviny, kupte jí naturální víno. Takovou volbou se zaručeně vyznamenáte, protože uvidí, že si všímáte toho, co má ráda. Jedná se o vína, která se pěstují a vyrábí bez chemických přísad a s ohledem na životní prostředí. Přírodní vína se vyznačují autentickým charakterem, jelikož vznikají zcela přirozenými procesy.

Jak vybrat víno pro maminku 

Pro maminku doporučujeme šumivé víno. Je to slavnostní, pěkný dárek, který potěší a zachutná každému. Zkuste italská Prosecca. Chuťově se blíží šampaňskému. Vyrábí se hlavně jako brut, tedy suchá. Avšak díky ovocné chuti, ať už hroznů, zelených jablek, medového melounu či hrušky, se obvykle zdá sladší, než je.

Kromě Prosecca doporučujeme také cavu. Opět se jedná o šumivé víno, tentokrát ale ze Španělska. Zařadili bychom ji mezi suché šampaňské a sladké Prosecco. Je méně kyselá a má komplexní, intenzivní chuť. Zatímco Prosecco a cava obecně patří mezi cenově dostupnější, pokud se chcete opravdu vyznamenat, sáhněte po šampaňském

A jelikož má snad každá maminka ráda sklo a hýčká si svou sbírku sklenic, radost jí uděláte také sklenicemi na víno. Nezapomeňte zvolit správný tvar a typ. Více se dozvíte v samostatném článku u nás na blogu. 

Jak vybrat víno pro partnera

Potěšte partnera nápojem od moravských vinařů. Jedná se o lokální produkty z poctivých surovin, které rozhodně potěší. Češi mají v oblibě zejména vína bílá, takže můžete vsadit na jistotu a koupit víno z bílé odrůdy. Ovšem u mužů často narazíte i na to, že mají rádi vína červená. Zejména pokud je to milovník pořádného kusu masa, tak ho červeným zajisté potěšíte. 

A jestli má váš manžel nebo přítel víno opravdu rád, pořiďte mu vinařské předplatné. Každý měsíc od nás dostane 4 lahve. Vždy kombinujeme vína od více vinařů a posíláme něco nového, co jste ještě neochutnali. Je to sice trochu dražší dárek, na druhou stranu se ale postaráte o skvělý gurmánský zážitek. 

Jak vybrat víno pro tatínka

Muži mají rádi portské. Jedná se o fortifikované víno, které má podle některých odborníků hned několik zdravotních benefitů. Například je dobré v prevenci proti chronickým onemocněním. A také udržuje duševní zdraví! Nehledě na to, že je to opravdu kvalitní pití, které dobře chutná. 

Na dobrou náladu a uvolnění jsou skvělá také klasická červená vína. Právem patří mezi ta nejlepší na světě vůbec. Podle vinařů se ale k nim musíte dopracovat s věkem a zkušenostmi. Což z červeného dělá ideální dárek pro tatínka – ten ho dokáže ocenit. Doporučujeme zejména suchá a polosuchá. U těch výrobce nemůže schovávat jejich povahu uměle dodaným cukrem, takže víte, že kupujete skutečně dobrý nápoj.

Registrace

Registrujte se a získejte řadu výhod.

Přihlášení

Nemáte ještě účet? Registrujte se

Zapomenuté heslo

Nezoufejte. Nové vám zašleme na e-mail.