LETNÍ OSVĚŽENÍ? BUBLINKY JSOU JASNÁ VOLBA!

Napsal 29.04.2020

Co jsme si pro Vás připravili? 

Nabídka je nyní opravdu široká a věříme, že si zde najde každý svého favorita. Své zastoupení mezi šumivými víny mají jednak moravští vinaři, ale na druhé straně je také stále více oblíbené Prosecco nebo Champagne (u nás známo jako "Šampaňské").

Jaký je tedy rozdíl mezi jednotlivými šumivými víny?

Začneme u názvů, protože zde spousta lidí stále neví, jak to vlastně s bublinkami je a většinou nazývají vše co je šumivé jako "Šampus", "Šampaňské" nebo "Šampíčko"... 

Co je to Champagne?

Champagne je označení pro šumivé víno, který bylo vyrobeno metodou sekundárního kvašení v lahvi. Toto označení se může používat pouze pro vína vyrobená v oblasti Champagne ve Francii. Pro výrobu Champagne jsou povoleny pouze 3 odrůdy, a to Chardonnay, Pinot Noir (Rulandské modré) a Meunier (Mlynářka). V naší nabídce najdete Champagne Gremillet Sélection který kvasil 22 měsíců v lahvi a získal prestižní ocenění na Prague Wine Trophy v roce 2014. Najdete jej v kategorii Champagne.  

    

Co je to Prosecco?

Prosecco pochází z Itálie a ikdyž je původní název odvozen od názvu vesničky poblíž Terstu na severu Itálie, tak není tak jako u Champagne podmínkou územní výroba Prosecca v daném regionu. Podmínkou je výroba z odrůdy révy vinné s názvem Glera. Říká se, že nejlepší Prosecco najdete v provincii Treviso, kde se může vyrábět pod apelací DOCG. Dále se poté vyrábí v 9 provinciích Benátského regionu pod apelací DOC. V naší nabídce najdete Prosecca od více vinařství a každé má něco do sebe, tak pro jistotu doporučujeme vyzkoušet všechny! Njadete je v kategorii Italské Prosecco.

    

Co je to Frizzante?

Frizzante zažívá obrovský příliv zájmu a popularity. Proč? Pravděpodobně proto, že je často levnější variantou než například Champagne nebo Prosecco. Frizzante je svěží šumivé víno, které je vyrobeno metodou Charmant, což znamená, že je víno lahvováno pod tlakem za přidání oxidu uhličitého. Výsledkem je většinou lehké, voňavé víno s tóny ovoce. Kromě běžného popíjení se také hojně používá do míchaných nápojů, které přináší v létě skvělé osvěžení. V naší nabídce najdete Frizante hned od několika vinařů, například z vinařství Gotberg, vinařství Nešpor a Rajský nebo z vinařství Sedláček.  

    

To by bylo z letních tipů vše a někdy příště se vrhneme na sekty, kterých máme taky požehnaně!

Na zdraví!

Váš Alkohouse.cz