OHLÉDNUTÍ ZA PRVNÍ ON-LINE DEGUSTACÍ

Napsal 19.05.2020

Jaká byla naše první on-line degustace?

Připravili jsme si 8 vzorků vín z kategorie svěží a lehká vína. Tento koncept se přímo nabízel, protože se stále častěji probouzíme do slunných dní a máme možnost si vychutnat hezké počasí. Proto by byl hřích, kdybychom si k bazénu nebo na terase neotevřeli dobrou lahvinku a nedali této příjemné atmosféře třešničku na dort. 

Jaká vína jsme tedy vybrali?

V našem výběru mělo zastoupení celkem 8 vín, kde každé bylo jiné odrůdy. Vybírali jsme vína z celkem 6 vinařství, takže průřez vinařským světem byl opravdu velký. V zastoupení vzorků jste mohli najít: 4 suchá bílá vína, jeden polosuchý klaret, jedno polosladké rosé, jedno suché červené víno a jako bonbónek na závěr jedno polosuché červné víno. 

Jaká konkrétní vína to byla? 

  1. Silvaner 2018 z vinařství Nešpor a Rajský - skvělé lehké, suché víno s nádechem odrůdových tónů. Je to víno bez zbytečné chemie, děláno s láskou k výrobě vína a zpracování hroznů. Skvělý tip pro pití na celý večer.
  2. Veltlínské Zelené 2017 z vinařství Vican - důkaz, že Veltlínek nemusí být jenom vodnaté víno bez dalšího potenciálu. Tento počin od aktuálního držitele titulu "Vinařství roku 2019" je důkazem, že při dobré práci s hrozny se dá z Veltlínu udělat velmi slušné víno. V chuti je lehký s mírnou mineralitou. 
  3. Aurelius 2018 z vinařství Vinum Moravicum - víno bohatší vůně i chuti, které v sobě skrývá jemnou kyselinku a kořenitost. Bude chutnat všem, kteří si rádi dopřejí skleničku chuťově vyzrálého vína. Skvěle se hodí například ke grilovaným masům.
  4. Hibernal 2018 z vinařství Bábíček / Vacenovský - velmi odlišný Hibernal od těch, které můžete běžně najít. Je suchý, což u této voňavé odrůdy není až tak časté. Již v barvě vidíte, že to bude vyzrálejší víno a chuť Vás jistě také překvapí. Je to krásně zakulacené víno s plnou chutí, vyraznější kyselinkou a mírnou kořenitostí. 
  5. Frankovka klaret 2017 z vinařství Bábíček / Vacenovský - pokud hledáte klaret, tak u Bábíčka nikdy nešlápnete vedle! Tento z ročníku 2017 byl mimořádně vydařený a taky proto je již vyprodaný. Nezoufejte, máme v nabídce novější ročníky, které také stojí za to! 
  6. Svatovavřinecké rosé 2018 z vinařství Lahofer - jedna z lahví základní řady vinařství Lahofer, která uspokojí všechny milovníky ovocných nasládlých vín. Je to polosladké rosé, které se v létě skvěle hodí ke zmrzlině, ovoci nebo jen tak k bazénu nebo na zahradu. 
  7. André 2013 z vinařství Vít Sedláček - jak jsme mohli zařadit víno ročníku 2013 mezi lehká a svěží? Zkuste dát tohle André jeden den dopředu dekantovat do karafy a pochopíte to! Víno se po dekantaci krásně odlehčí a nabídne vám plná ústa ovocných chutí. Tříslovinka je zde opravdu jen minimálním doprovodným znakem. 
  8. Neronet / Dornfelder 2017 z vinařství Vinum Moravicum - spousta lidí se zastavuje nad tím, že vidí červené víno a je polosuché. U tohoto vína je to však výhra! Nabízí pozvolnou cestu k červeným vínům i těm, kteří doposud pili bílé nebo maximálně rosé. V chuti je víno laděno do tónů malin a jahod, které doplňuje smetanově uhlazený závěr. 

Celou degustaci můžete nyní shlédnout na našem YouTube ze záznamu.

Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se zase někdy příště!

Váš Alkohouse.cz

Registrace

Registrujte se a získejte řadu výhod.

Přihlášení

Nemáte ještě účet? Registrujte se

Zapomenuté heslo

Nezoufejte. Nové vám zašleme na e-mail.