Co si dát na přípitek o Vánocích a na Silvestr?

Napsal 22.12.2020

Slavnostní přípitky neodmyslitelně patří k Vánocům i Silvestru, každý má však jiné představy a očekávání. Teď je to pouze na Vás, abyste Vaše hosty nezklamali a vybrali to pravé. Níže Vám ukážeme hned několik tipů, které zajisté Vaše hosty zaujmou. První a velmi zásadní tip Vám dáme hned na začátek. Ještě než začnete myslet na přípitky a servis pokrmů, zkuste se zamyslet nad samotným aranžmá na slavnostní tabuli. Prostřený stůl je to první, čeho si hosté všímají a proto je třeba dbát na správný výběr ubrusu, prostírání a dalších doplňků, které na stůl umístíte. Inspiraci na Vánoční stolování můžete hledat v kamenné prodejně textilu nebo ve specializovaných e-shopech jako je Goldea.cz.

Moravské prémiové sekty

Bublinky už dávno nepatří pouze do Itálie a Francie! Nyní můžeme objevit i několik lahodných sektů od moravských vinařů. Výroba sektu v ČR je stále populárnější a rok od roku zde můžeme objevovat nové skvosty. Moravské sekty se vyznačují typicky odrůdovou chutí, kde se projeví práce vinaře ve vinohradě a péče, kterou vynaložil při pěstování hroznů. Jsou to vína, která oslní každého milovníka suchých odrůdových vín, proto rozhodně doporučujeme v případě, že k Vám dorazí takový host. Z naší nabídky můžeme doporučit například Sext od Jardy Nešpora nebo Sextu od Jana Stávka. Moravské sekty se skvěle hodí jako přípitek při štědrovečerní večeři.

  

Italské Prosecco

Prosecco se dlouhodobě vyhřívá na nejvyšších příčkách v prodeji šumivých vín. Lahodné a dobře pitelné šumivé víno z odrůdy Glera je typickou italskou záležitostí, ale nezklame ani českého zákazníka. Boduje především u mladé generace, ale ve výsledku chutná všem bez ohledu na věk. Je to zkrátka pití, se kterým rozhodně neuděláte chybu ať o Vánocích nebo o Silvestrovském večeru v přítomnosti Vašich nejbližších. Naše doporučení zde ukáže na skvělé Prosecco Sensi Gold, které oslní nejen chutí, le i skvělou lahví. Z dalších pak můžete vyzkoušet například Prosecco Ice

  

Italské sekty 

Pokud chystáte posezení s přáteli a víte, že rozhodně nezůstane pouze u jedné lahve, tak bychom Vám doporučili některou lahev z kategorie Italských sektů. Jedná se o velmi dobře pitelná vína s odrůdovým nádechem, najdete zde také několik variant cukernatosti. Vybere si tedy každý, ať už budou Vaši hosté muži nebo ženy. Naše doporučení zde ukáže na Pizzolato Pinot Grigio a Pizzolato Moscato Organic, které potěší všechny milovníky sladších vín.

  

Jaké víno pít na Vánoce a Silvestra?

Jelikož se během Vánoc a Silvestra podávají samé lahůdky, je dobré vybrat víno lehčího typu, které se bude hodit k pokrmům i slavnostní náladě.

Z toho důvodu na štědrovečerní tabuli doporučujeme vybrat bílé a suché víno. Rovněž by se mělo jednat spíše o jemnější odrůdu. Dalším důležitým faktorem je taky mineralita vína. Mineralita totiž umí zjemnit v jídle tučnost. A protože se na Vánoce přecpáváme spíše mastnými pokrmy, tak vybírejte (jak už je výše zmíněno) lehčí typ vína. Pokud si rádi užíváte kouzelnou náladu Vánoc a chcete popíjet lehce celý den, tak si vyberte vína se sníženým obsahem alkoholu. Takové víno by mělo být lehké, svěží a s příjemnou šťavnatou kyselinkou.

Na silvestrovské oslavy se zase spíše hodí prémiové sekty či Prosecco italské kvality. Ukažte hostům, že si jich vážíte. A nezapomeňte lahev důsledně nachladit!

Registrace

Registrujte se a získejte řadu výhod.

Přihlášení

Nemáte ještě účet? Registrujte se

Zapomenuté heslo

Nezoufejte. Nové vám zašleme na e-mail.