Víno jako firemní dárek: Co vybrat?

Napsal 17.02.2023

Víno je perfektní dárek pro zaměstnance, klienta či obchodního partnera. Jenže podle čeho vybrat, když nevíte, na čem si ostatní ve volných chvílích pochutnávají? Poradíme, jaké druhy vín jsou ta nejoblíbenější a jak nesáhnout vedle. 

Hledáte správnou lahev pro zaměstnance, obchodní partnery nebo klienty? Ptáte se sami sebe, jak vybrat víno, když nevíte na 100 %, co druhému chutná? Přiznáme se hned a bez mučení. Není to vůbec jednoduché. Jakmile se do nabídky vín trochu ponoříte, najednou uvidíte tisíce možností. My jsme pro vás celou problematiku zjednodušili a vybrali ty nejoblíbenější varianty. Tak pojďme na to.

Co Čechům chutná nejvíc

Podle průzkumů má většina konzumentů z České republiky nejraději víno bílé. Co se týče zbytkového cukru, preferují hlavně suchá a polosuchá. Které odrůdy bychom doporučili?

  • Chardonnay – jedna z nejpopulárnějších odrůd na světě, a proto s ní neuděláte chybu. Poznáte ji nejen podle etikety, ale i podle typicky zelenožluté barvy a intenzivní chuti po ovoci. Hodí se k drůbeži, mořským plodům či tvrdým sýrům.

  • Rulandské šedé – alias Pinot Gris. Oblíbený pro svou příjemnou, ovocnou až kořeněnou vůni a jemnou chuť. Ideální k bílému masu a mořským plodům. Je dokonce vhodné i k archivaci. 

  • Veltlínské zelené – víno plné, šťavnaté chuti s minerálními tóny a příjemnou kyselinkou. Vhodné k zeleninovým pokrmům či masitým jídlům se svěžími, čerstvými bylinkami (petržel, kopr atd.).

Druhá nejpopulárnější vína jsou vína červená. Obsahují vyšší dávku antioxidantů a podle některých odborníků by mohla pomáhat v prevenci proti kardiovaskulárním nemocem a cukrovce. Většinou je preferují muži, ale není to pravidlem. 

Oblíbená je například Frankovka. Hodí se k většině evropských jídel. Má kořenitou, ovocnou chuť a nádhernou, intenzivní barvu. Dále doporučíme Pinot Noir, alias Rulandské modré. Potěší jemnou chutí i vůní po ovoci. Hodí se nejen k červenému, ale i k bílému masu a sýrům. 

Pokud chcete potěšit klientky nebo zaměstnankyně z řad žen, doporučujeme rosé. Růžová vína jsou u něžného pohlaví populární. Na našem e-shopou najdete jak šumivé, tak klasické varianty. 

Vybírejte podle lokality

Italská vína jsou sázkou na jistotu. Pinot Grigio, Chardonnay a další. Italové nabídnou velkou rozmanitost a vysokou kvalitu. A také aby ne – zabývají se výrobou tohoto nápoje již více jak 2000 let! 

S Itálií se o titul nejlepšího vína na světě pře Francie. Většina odborníků i laiků potvrdí, že nejlepší víno je právě víno francouzské. Pokud chcete udělat dojem na obchodní partnery nebo klienty, sáhněte po něm. Dobrá pověst udělá vizitku i vám. 

Už jste někdy slyšeli o gruzínském víně? Gruzínci jsou další slavný národ vinařů. Potěšte obchodní partnery organickým vínem z odrůdy Tavkveri z vinařství Peradze. Bylo fermentované tradiční gruzínskou metodou v kvevri nádobách. Nápoj má silnou vůni po bobulovitém ovoci a harmonickou, plnou chuť s příjemnou kyselinkou. Další gruzínská vína najdete v samostatné kategorii na našem e-shopu. 

Na našem e-shopu najdete také vína z Moravy. Moravská vinařství si ve světě vydobyla renomé, takže se jedná o záruku kvality. Navíc uděláte dobrou věc – podpoříte lokální, české výrobce.

Registrace

Registrujte se a získejte řadu výhod.

Přihlášení

Nemáte ještě účet? Registrujte se

Zapomenuté heslo

Nezoufejte. Nové vám zašleme na e-mail.